Золочівський коледж ЛНАУ

Перейти до змісту

Головне меню

День писемності

Вісті коледжу

День української писемності та мови
Бережіть природу і мову,
Щоби справжніми бути людьми
Пісню мами, її колискову,
Що уперше почули дітьми.
Все робіть, щоб річки не міліли,
І ліси хай піснями звучать
І щоб мовою рідною вміли
Україну свою оспівать.
    9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства  і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.
   Уже традиційно у перші тижні листопада в Золочівському коледжі ЛНАУ   урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови. З нагоди свята  випустили  стінгазету, створену руками студентів. Щоб перевірити, як добре вони знають рідну мову, студенти коледжу брали  участь у написанні  Всеукраїнського диктанту національної єдності, який проводить Українське радіо. Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси,  і вікторини, і відкриті заняття, а також цікаві лекції про скарби  рідного слова.
    9 листопада 2017 року  з нагоди свята  у Золочівському коледжі ЛНАУ було проведене  літературно – мистецьке свято "О слово рідне, хто без тебе я? " , під керівництвом викладачів  —  Коропатніцької О.В.   та  Сенчак Н.Л.        Зворушили серця присутніх вірші українських поетів про рідне слово, що  читали студенти груп  ВПР- 201 та ВМ- 105. Художнє виконання перепліталося зі словами ведучих – Оксани Ярошевської та Юрія Кравця, які пройшлися тернистим  шляхом  української мови  від формування до її визнання та становлення.  Усі присутні мали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення,а також  переглянути  презентації  про розвиток української мови . Усе свято супроводжувалося ліричними піснями  у виконанні  Ретровської Зоряни, Путятіної Марії  та Кравця Юрія. Велике дійство, що відбулося на сцені коледжу, не залишило байдужим жодного із присутніх.
 Метою цього заходу є сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу. Викладач  української  мови та літератури   
                           Сенчак  Н. Л.

Назад до змісту | Назад до головного меню