Золочівський коледж ЛНАУ

Перейти до змісту

Головне меню

Голодомор

Вісті коледжу

День пам’яті жертв Голодоморів

…Голодомору сльози і могили…
І перед ними ми в боргу завжди
За тих, що крихти хліба не доїли
І не допили чистої води…
(Вірш Демкова Б.)

     23 листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів 1932–1933 років. У цей день о 16:00 тисячі українців разом зі своїми родинами долучилися до акції «Запали свічку пам’яті» .  Щоб долучитися, достатньо було запалити свічку на своєму вікні.
  Визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом українського народу закріплено Законом України, ухваленим Верховною Радою у 2006 році. А постановою Апеляційного суду Києва 13 січня 2010 року Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря і Хатаєвича визнано винуватими в організації Голодомору.
    27 листопада 2019 року в Золочівському коледжі ЛНАУ також  було проведено відкриту виховну годину на тему: «День пам’яті жертв Голодоморів»  ( куратор Маліновська М.Р). Про жахливі факти голодомору розповідали студенти  групи АІ-307 та БО-102. З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу студенти прагнули чесно і гласно прочитати цю трагічну смертну історію українського народу, адже цього вимагає правда історії, наш час. Лише з врахуванням минулого, в тому числі і тих драматичних подій, що дав нам 1933 рік, ми можемо йти в майбутнє . Студенти випустили стінгазету «Голодомор 1932-1933років», де навели факти про голодомор, запалили  лампадки перед капличкою Матері Божої .
  Майстерно виконані пісні, вірші,  хвилина мовчання та запалені свічки не залишили байдужими нікого. У всіх з’явилися сльози на очах. Кожен відчинив свою душу і серце для пам’яті про ті страшні роки і задумався про криваві події на сході України.
Молюсь за нас, дорослі й діти,
Щоб не зазнали бід  отих.
Нехай поняття  «хліб», «життя» і «жити» –
Завжди належать до святих.
                                                  Куратор групи Маліновська М.Р.

Назад до змісту | Назад до головного меню