Золочівський коледж ЛНАУ

Перейти до змісту

Головне меню

Мова наша

Вісті коледжу

9 листопада – День української писемності та мови
9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.
У 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей і вона належить до найпоширеніших мов світу.
Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…
Щодо початку писемності в українських землях тривають наукові дискусії. Археологічні знахідки засвідчують наявність писемних знаків на глиняному посуді, пряслицях, зброї тощо, ще за трипільської доби.
Студенти та викладачі  Золочівського фахового коледжу ЛНАУ долучилися до написання ювілейного ХХ Всеукраїнського радіодиктанту. За участю студентів ВПР-401, АІ-307 та АІ-103 груп та під керівництвом кураторів Думи Я.М., Болюбаша В.А. та Болюбаш Н.Б. у коледжі проведено виховну годину «Мова – духовний скарб народу». Студенти  мали змогу ознайомитися з корисною інформації про те, як вдосконалювати свої знання і де черпати натхнення до вивчення рідної мови.
Переглянути виховну годину «Мова- духовний скарб народу» можна за посиланням:  https://youtu.be/ZRGFHS3qbAI

Викладач української мови за професійним
спрямуванням та культурології,
куратор ВПР-401 групи Дума Я.М.

Назад до змісту | Назад до головного меню