Золочівський коледж ЛНАУ

Перейти до змісту

Головне меню

Виховна робота


Виховання молоді — виховання майбутнього

          Хто рухається вперед у науках,
         але відстає у моральності,
         той більше йде назад, ніж уперед.
                                            Арістотель


         Упродовж всієї більш ніж п’ятдесятилітньої історії у коледжі формувалися свої виховні традиції. Звичайно, мета і методи виховної роботи на різних етапах розвитку були різними.
        З утворенням незалежної Української держави змінилися підходи і до виховної роботи. Виховна робота стала більш особистісно орієнтованою. На перший план вийшло формування національної свідомості, українського патріотизму, поваги до родини, народу, рідної землі, підвищення загального рівня культури.
        Готуючи фахівців АПК різних спеціальностей, педагогічний колектив коледжу головне своє завдання вбачає у формуванні свідомої, всебічно розвинутої особистості, яка повинна стати активним учасником розбудови України.
Любов до рідного краю, природи, традицій і обрядів, розуміння історії свого народу, готовність словом і ділом захищати честь своєї Батьківщини – ось основні чинники громадянського виховання, що є основою всієї виховної роботи в коледжі.
         Національне виховання студентів починається з виховання у них поваги до державних символів України, адже ці символи – це історичне надбання українського народу.
         В коледжі створено національний куток, де на естетично оформлених стендах подано інформацію про Державний прапор України, Державний Герб України, текст Державного Гімну України, духовний гімн «Боже великий, єдиний».
        У національному кутку стоїть також маленька капличка з фігурою Божої Матері.
        Дуже важливою подією в нашому житті вважаємо відкриття каплички на території коледжу. Ми знаємо, що розум без віри не є мудрим, а віра без розуму є сліпою. Тому доброю традицією в коледжі стало розпочинати навчальний рік, інші відповідальні справи з Божого благословення.
Невід’ємною частиною національно-громадянського виховання стало відзначення національних і державних свят – Дня Незалежності, річниці УПА, річниці ЗУНР, Дня Соборності України, Дня Конституції,  Шевченківських днів тощо.
         Усвідомленню свого громадянського обов’язку, виробленню ідеалу служіння народові сприяє вивчення героїчних сторінок історії українського народу.
         Колискою духовного та фізичного становлення оборонця Батьківщини була Запорізька Січ. Козацькі традиції живуть і в нас.  Щороку, святкуючи 13 вересня День коледжу, проводимо козацькі забави. В цей день студентські групи стають козацькими куренями, які змагаються між собою у розумі, спритності, силі, дотепності.
Усвідомленню своєї належності до народу з великим героїчним минулим сприяє створення у коледжі галереї козацької слави.

        

  Національну свідомість та громадянську позицію молоді необхідно формувати на прикладах героїчних людей, які ставали на захист рідної землі в скрутний час. Ми свято шануємо пам'ять про героїв-земляків, які загинули у Другій світовій війні,  вояків УПА, Героїв Небесної Сотні, воїнів, загиблих в АТО.
З метою посилення патріотичного виховання  виготовлено стенд «Небесна Сотня»,  у музеї коледжу виготовлено стенд «Герої-земляки, які загинули в зоні АТО»,  зібрано фото- та відеоматеріали про участь студентів та співробітників коледжу у Революції Гідності ( саме студенти коледжу започаткували Євромайдан у м.Золочеві), проводиться збір інформації про участь мешканців с.Новоселища та випускників коледжу в АТО.
Незабутніми є зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України, які стають справжніми уроками мужності та патріотизму та вселяють в серця молоді віру в те, що народ, який має у своїй історії таких відданих борців за волю Вітчизни, гідний бути господарем на своїй землі.
        
Не менш важливим у становленні національної свідомості молодої людини є виховання любові та поваги до рідної мови. Мова   –   оберіг духовності. Вона єднає родину, народ, державу. З цією метою в коледжі проводяться тематичні вечори «Мово рідна, слово рідне…», «Відкрий нам, рідна мово, свої скарбниці золоті», вечір української поезії,  свято української пісні, традиційно проводиться тиждень української мови.
Вічно живим оберегом українських традицій була українська сім´я, передусім селянська. Тут завжди свято дотримувались моральних заповітів предків, звичаїв та традицій. Тому у своїй роботі куратори груп, вихователі, приділяють велику увагу вивченню студентами свого родоводу, створенню свого генеалогічного дерева. Пізнати свої корені, відчути себе часткою своєї родини допомагає проведення виховних годин «Від роду до роду», «Наша родина – вся Україна», «Мій родовід».
        Утвердженню сімейних цінностей сприяє святкування релігійних свят, багатих на обряди, звичаї. Вивчити та зберегти цей духовний скарб нашого народу допомагає проведення  тематичних вечорів: «Андріївські вечорниці», «Свят-вечір на Україні», «Великдень – свято Воскресіння».

Щороку відзначаємо у коледжі День Матері: проводимо виставку квітів, тематичний вечір «Поклін Матері», тематичні виховні години.
        Важливою складовою системи виховної роботи є формування правової культури  молодої людини. У коледжі діє Рада профілактики правопорушень, основним завданням якої є запобігання протиправним вчинкам, пропаганда здорового способу життя. З цією метою налагоджено роботу правового лекторію, проводяться бесіди, диспути на правову тематику, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, декада правових знань.
Юнаки та дівчата, які навчаються у нашому коледжі, обрали одну з найпочесніших професій – професію хлібороба. Навчити їх любити землю, бережливо ставитись до неї, шанувати  працю тих, хто на ній працює – одне з найважливіших завдань виховної роботи.


Цьому сприяє проведення таких виховних заходів: відзначення Дня працівників сільського господарства, у програмі якого виставка сільськогосподарської продукції, святковий вечір «Уклін земний працівникам землі»; виховні години: «Хліб – усьому голова», «Пахучий хліб – цілющий скарб життя», «Хліборобському роду нема переводу» та ін., зустрічі з випускниками коледжу.
                 Неабияке значення для майбутнього фахівця сфери АПК має екологічне виховання, завданням якого  є виховання любові до природи, необхідності бережливого ставлення до неї. Ефективними в цьому плані є лекції, бесіди, конкурс на краще озеленення аудиторії, території, екскурсії, День довкілля, залучаємо студентів до участі в природоохоронних акціях, проводимо виховні  години «Екологія і моральність», «Стан навколишнього середовища», «Чорнобиль – біль і трагедія України», «Живи, Земле».

                                

      Велика увага приділяється розвитку творчості студентів. Щороку в коледжі проводиться фестиваль студентської творчості, присвячений Дню студента. Це справжнє свято краси, молодості, розуму, дотепності, а ще – гарна нагода для кожного студента заявити про свої здібності.

              



          
Ми прагнемо до гармонійного поєднання виховної роботи з процесом навчання молоді, опануванням основами наук, багатством національної і світової культури.
Педагогічний колектив володіє багатим досвідом виховної роботи. В коледжі успішно застосовуються найрізноманітніші форми виховних заходів: тематичні виховні години, диспути, бесіди, пізнавально-розважальні вечори, декади спеціальних та загальноосвітніх дисциплін, конкурси фахової майстерності, інсценізація народних свят і обрядів, концерти, вогники – зустрічі, заняття в університеті «Здоров´я», спортивні змагання, заняття в гуртках та клубах за інтересами «Молода сім´я», «Молода господиня», «Олімп», «Здоров´я».
Злагоджена праця колективу дає свої плоди. Щороку кращі студенти коледжу є делегатами Всеукраїнського зльоту відмінників навчання та іменних стипендіатів «ЛідериАПКХХІстоліття».



             Колективи художньої самодіяльності  коледжу є постійними учасниками та лауреатами Всеукраїнського фестивалю художньої творчості аграрних ВНЗ «Софіївськізорі».   


             У виховній роботі керуємося тим, що сьогодні , коли докорінно змінюються і оновлюються всі сфери суспільного життя, підходи до виховання молоді не можна розглядати з позиції вчорашнього дня. Пробудити творчу активність молоді, стимулювати її до самовдосконалення можна не нав’язуванням заходів, а участю у справах, які викликають в них зацікавлення.


Виховний процес у коледжі  здійснюється, як правило, за активної участі самих студентів. Самоврядна форма управління студентським життям на рівні академгрупи, відділення, коледжу, гуртожитку добре зарекомендувала себе у студентському  середовищі завдяки демократичності  у вирішенні багатьох питань: навчання, побуту, дозвілля, харчування студентів, підтримання громадського порядку тощо.
Студентська рада коледжу неодноразово проводила збір коштів для підтримки воїнів АТО,  дітей-сиріт.
             Студенти коледжу беруть  активну участь в озелененні території  та підтриманні її в належному стані,  проведено ряд тематичних вечорів, із студентів-старшокурсників створено загін  підтримки правопорядку, велику допомогу по господарству надають студенти ветеранам праці, одиноким та людям похилого віку. Така  участь студентів у життя коледжу розвиває їх ініціативу, вчить їх самостійно приймати рішення, брати на себе відповідальність, що є дуже важливим для майбутніх фахівців.
            Голова студради коледжу є членом регіональної студентської ради.
Щороку студрада коледжу проводить конкурс «Студент року», переможець якого представляє коледж у регіональному турі конкурсу.



     У коледжі ведеться велика краєзнавча робота. Кожен студент коледжу хоча б раз побував на екскурсії замками Золотої Підкови.   Члени гуртка «Берегиня» зібрали багатий матеріал про історію свого села, записали фольклорні твори, описали мистецтво виготовлення писанок, крашанок, вишивок.
З метою підвищення успішності академ груп, покращення відвідування занять, стимулювання активної участі студентів у спортивних та культурно-мистецьких заходах, сприяння всебічному розвитку студентів та їх самовираженню у коледжі введено визначення рейтингу груп.
    З метою координації роботи кураторів груп, вивчення та поширення кращого досвіду виховної роботи у коледжі працює методичне об’єднання кураторів груп. На його  засіданнях проводяться педагогічні читання, куратори обмінюються досвідом роботи з групою, аналізують відкриті виховні заходи, обговорюють методичні матеріали для забезпечення виховної роботи, а кращі матеріали рекомендують для участі у виставці технічної творчості  в НМЦ.  
              Виховна робота у гуртожитках спрямована на те, щоб тут панував затишок та довірлива атмосфера, щоб гуртожиток став для студентів другою домівкою. Вихователі дбають про формування здорового морально-психологічного клімату, організовують проведення засідань  студентських рад гуртожитків, постійно проводять індивідуальну роботу із студентами, тісно співпрацюють з їх батьками, особливу увагу приділяють студентам, які потребують підвищеної педагогічної уваги.
У гуртожитках проводяться тематичні вечори, вечори знайомств. До вподоби мешканцям гуртожитку №2 заняття у клубах за інтересами “Молода сім’я” та “Молода господиня .Члени клубу “Молода господиня” вивчають традиції української кухні, навчаються готувати страви, приймати гостей, оволодівають культурою гостини.
             Виховання відповідального ставлення до сім’ї як до основи суспільства, формування культури почуттів, необхідності взаємоповаги у сімейних стосунках – головне завдання діяльності клубу “Молода сім’я”.
Дуже цінним є те, що на заняттях клубу  дівчата оволодівають мистецтвом вишивки, в’язання, писання писанок. Роботи, виготовлені членами клубу “Молода сім’я”,  демонструвались на виставці технічної творчості в НМЦ аграрних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Кращі роботи зберігаються на виставці у гуртожитку.

            
У гуртожитку  №4 діє клуб “Здоров’я”, метою якого є пропаганда  здорового способу життя через лекції, бесіди, а також проведення спортивних змагань з різних видів спорту.
Взявши як гасло для герба коледжу крилатий вислів SAPERE AUDE – “Прагни бути мудрим”, наш колектив наполегливо працює над тим, щоб сучасні та наступні покоління молоді на основі набутих глибоких фахових знань, помножених на високу моральність,  ставали мудрими господарями на рідній землі та ніколи не втрачали віру у велике майбутнє нашого села і всієї України.








Назад до змісту | Назад до головного меню