Золочівський коледж ЛНАУ

Перейти до змісту

Головне меню

Крути

Вісті коледжу

Пам'яті Героїв Крут та Небесної Сотні
Щороку українці вшановують події кінця січня 1918 року. Юні захисники УНР своєю кров’ю вписали нову героїчну сторінку в бою під Крутами.
Бій тривав лише п’ять годин. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Вдалося знайти лише 30 скалічених тіл юнаків, більшість з яких урочисто поховали у братській могилі на Аскольдовому цвинтарі у Києві.
За кілька тижнів після бою під Крутами М. Грушевський писав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Минуло майже століття з того часу. Дивлячись на події в Україні, ми бачимо, що сучасна історія твориться під знаком Крут. Ще одним символом героїчної боротьби за визволення нашої держави є Небесна Сотня. Вона зобов’язує кожного з нас не мовчати, не бути байдужими. Лише тоді, коли ми звільнимо українську землю від окупантів, жертви Крут та Небесної Сотні будуть недаремними.
22 лютого 2017 року у Золочівському коледжі ЛНАУ відбулася виховна година, присвячена пам'яті Героїв Крут та Небесної Сотні. Захід був проведений куратором групи ВМ-105 Смолин О. І. На заході були присутні дирекція, викладачі, працівники та студенти коледжу.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава!


Смолин Ольга,
куратор групи ВМ-105


Назад до змісту | Назад до головного меню