Золочівський коледж ЛНАУ

Перейти к содержимому

Главное меню

Крути

Вісті коледжу

Пам'яті Героїв Крут та Небесної Сотні
Щороку українці вшановують події кінця січня 1918 року. Юні захисники УНР своєю кров’ю вписали нову героїчну сторінку в бою під Крутами.
Бій тривав лише п’ять годин. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Вдалося знайти лише 30 скалічених тіл юнаків, більшість з яких урочисто поховали у братській могилі на Аскольдовому цвинтарі у Києві.
За кілька тижнів після бою під Крутами М. Грушевський писав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Минуло майже століття з того часу. Дивлячись на події в Україні, ми бачимо, що сучасна історія твориться під знаком Крут. Ще одним символом героїчної боротьби за визволення нашої держави є Небесна Сотня. Вона зобов’язує кожного з нас не мовчати, не бути байдужими. Лише тоді, коли ми звільнимо українську землю від окупантів, жертви Крут та Небесної Сотні будуть недаремними.
22 лютого 2017 року у Золочівському коледжі ЛНАУ відбулася виховна година, присвячена пам'яті Героїв Крут та Небесної Сотні. Захід був проведений куратором групи ВМ-105 Смолин О. І. На заході були присутні дирекція, викладачі, працівники та студенти коледжу.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава!


Смолин Ольга,
куратор групи ВМ-105


Назад к содержимому | Назад к главному меню